Blog o transporcie i spedycji. Newsy, porady oraz wiadomości z branży transportowej.

Blog o transporcie i spedycji. Newsy, porady oraz wiadomości z branży transportowej.

Czym jest faktoring dla firm transportowych?

Prowadzenie własnej firmy transportowej może niestety wiązać się z zatorem finansowym. Branża ta jest bowiem znana z tego, że wypłacanie poszczególnych zobowiązań finansowych może trwać bardzo długo – nawet do stu dni!

Właściciel przedsiębiorstwa musi zatem czekać na pieniądze z zapłaconej faktury, co z pewnością wpływa niekorzystnie na rozwój całej firmy. Na szczęście jest gotowe rozwiązanie – faktoring dla firm transportowych! Na czym to wszystko polega?

Faktoring w firmach transportowych – co to takiego?

Faktoring to opcja, którą wybrało już wielu klientów na całym świecie! Polega on głównie na tym, że osoba wykonująca daną usługę – w tym przypadku chodzi o właściciela firmy przewozowej – otrzymuje pieniądze z faktur sprzedażowych praktycznie tego samego dnia, w którym zostały one wystawione!

Cały transport zatem działa jak należy – wykonywane są usługi oraz wystawiane faktury, które następnie przekazuje się zewnętrznej firmie świadczącej usługi faktoringu. Ta z kolei przelewa pieniądze na konto przewoźnika praktycznie od razu, co zapewnia przedsiębiorstwu transportowemu nieustanną płynność finansową!

Czekanie na zrealizowanie faktury przez zleceniodawcę może skutecznie zahamować dalsze działania firmy, zatem korzystanie z usług faktoringu jest naprawdę najlepszym wyjściem.

Zalety korzystania z faktoringu

Zalety korzystania z faktoringu

Główną korzyścią, jaka wynika z podjęcia współpracy z firmą proponującą faktoring jest fakt, że firma transportowa może korzystać z zamrożonych w fakturach pieniędzy. Nie musi zatem oczekiwać sześćdziesięciu czy nawet stu dni na realizację takiej płatności – zapłatę otrzymuje bowiem nawet tego samego dnia!

Taka płynność finansowa to nie tylko ogromny komfort, ale również zabezpieczenie – właściciel firmy przewozowej nie musi bowiem martwić się, że zabraknie mu pieniędzy na paliwo, naprawy samochodów czy po prostu realizację kolejnych przewozów. Stabilizacja finansowa jest przecież niezbędna do tego, by dana firma mogła poprawnie funkcjonować oraz się rozwijać.

Niebywałą zaletą jest również fakt, że korzystanie z takich usług nie jest wcale kosztowne, zatem praktycznie każdy przewoźnik może z takiej opcji skorzystać.

Faktoring online – czym jest i jak działa?

Decydując się na skorzystanie z usług faktoringu, warto wybrać taką firmę, która proponuje swoim klientom również załatwianie formalności za pośrednictwem internetu.

Faktoring online jest niezwykle popularną formą finansowania, która znacznie ułatwia załatwienie wszelkich formalności. Korzystając z takiej opcji, klient może przekazywać firmie faktury z dowolnego miejsca – wystarczy mu do tego komputer bądź smartfon.

Różne rodzaje faktoringu

Zainteresowany takimi usługami ma również do wyboru różne rodzaje faktoringu – może to być na przykład faktoring cichy, który zapewnia dyskrecję bądź faktoring ekspres, umożliwiający niezwykle szybkie otrzymania danego wynagrodzenia na konto.

Jest także opcja, która na pewno spodoba się wielu osobom, czyli faktoring zaliczkowy. W tym przypadku przedsiębiorca może otrzymać do swojej dyspozycji środki finansowe jeszcze przed wystawieniem konkretnej faktury. Tego typu pożyczka jest nie tylko bezpieczna, ale również tania, gdyż oferuje się zazwyczaj niezwykle niskie oprocentowanie.

Firm zajmujących się właśnie faktoringiem jest dość sporo – przed podjęciem decyzji warto zrobić porównanie dostępnych ofert tak, by wybrać to najbardziej odpowiednie. Warto również dodać, że korzystanie z faktoringu nie wiąże się wcale z dużym obciążeniem finansowym dla firmy transportowej, a może jej przynieść naprawdę wiele korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *